Jak postępować po zabiegu wszczepienia implantu?

Zalecenia dla pacjentów po zabiegu implantologicznym:

1. Przez ? godziny proszę zagryzać gazik, aby zatamować krwawienie.
2. Przez 3 godziny proszę bezwzględnie : nie pić, nie jeść, nie palić.
3. Nie płukać ani nie stosować płukanki do ust przez przynajmniej 24 godziny, natomiast zęby ostrożnie szczotkować. Stosowanie powszechnie dostępnych gotowych płukanek do ust w okresie gojenia nie jest polecane.
4. Ból po zabiegu chirurgicznym może utrzymywać się przez dłuższy okres. Jeśli ból się nasili proszę nas o tym poinformować
5. Obrzęk po zabiegu chirurgicznym może wystąpić i jest to zjawisko normalne. Największe nasilenie pojawia się p około 24 godzinach i zwykle utrzymuje się przez 4-5 dni (proszę zastosować zimne okłady nad miejscem operacji przez pierwsze 6 godzin co pozwoli ograniczyć obrzęk i zmniejszyć dolegliwości.
6. Inne dolegliwości: po niektórych zabiegach może wystąpić ograniczenie otwierania ust. Jest to zjawisko normalne i ustępuje po 5-10 dniach (dolegliwość ta może nieraz skrócić naświetlanie laserem. W okolicy operowanej może pojawić się zasinienie. Jest to normalna reakcja u niektórych osób i nie powinno to być powodem niepokoju. Zasinienie znika samoistnie w ciągu 7-14 dni.
7. Szczoteczki używaj ostrożnie i delikatnie, ale czyszczenie zębów przeprowadzaj dokładnie. Czysta jama ustna goi się szybciej.
8. Jedzenie, picie i palenie: unikaj napojów alkoholowych i palenia do czasu ustabilizowania się procesu gojenia. Przyjmowanie odpowiednich pokarmów i napojów po zabiegu jest istotne. Nie spożywaj napojów przez słomkę.
9. Unikaj wszelkiego nadmiaru wysiłku; nie rób rzeczy, które podniosą twoje ciśnienie krwi. Idź do domu, połóż się wypocznij. Nie dotykaj w żaden sposób miejsca zabiegu.
10. Szwy: po zabiegu zastosowano szycie. Proszę koniecznie pojawić się na wyznaczona wizytę zdjęcia szwów.
11. W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić.