Endodoncja

Potrzeba leczenia kanałowego jest wynikiem powstania zaawansowanych procesów próchnicowych docierających w głąb tkanek zęba (miazgi), jak i procesów bakteryjnych toczących się w kieszonce dziąsłowej. Miazga ulega obumarciu i potocznie mówimy, że ząb jest martwy. Martwe, nieleczone zęby są źródłem dalszych infekcji tkanek otaczających ząb (powstawaniem ropni, przetok etc.), dolegliwości bólowych i pogorszenia się ogólnego stanu zdrowia organizmu. Ze względu na ich kruchość mogą ulegać pęknięciom lub złamaniom, nieraz prowadzącym do konieczności ich usunięcia. Bardzo częstym problemem są zęby wcześniej leczone w sposób nieprawidłowy.

Wiedząc, że prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe gwarantuje zachowanie zęba w jamie ustnej, stosujemy najnowsze techniki leczenia oraz najwyższej klasy sprzęt diagnostyczny i pomocniczy. Leczenie endodontyczne (leczenie kanałowe) polega na dokładnym usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i systemu kanałowego korzeni zębów, mechanicznym i chemicznym opracowaniu tego systemu, a następnie szczelnym wypełnieniu materiałami specjalnie do tego celu stworzonymi. Ważne jest opracowanie i wypełnienie systemu korzeniowego na całej jego długości.

 

Aby leczenie kanałowe zakończyło się sukcesem w Easydent Dental Clinic sięgamy po najnowsze zdobycze techniki. Nasz system endodontyczny obejmuje:

  • Radiologię cyfrową, która umożliwia komputerowy pomiaru długości i anatomii kanału, lokalizację złamanych narzędzi, sprawdzenie czy ząb jest prawidłowo wyleczony kanałowo, badanie struktury kości, lokalizację zapaleń wokół wierzchołka korzenia i inne,

  • Endometr (RAYPEX 5) umożliwia elektroniczny pomiar długości kanałów i odległości od wierzchołka korzenia podczas opracowywania kanałów korzeniowych.

  • Mikrosilnik endodontyczny z końcówkami umożliwiają ustawienia odpowiedniego momentu obrotowego i prędkości rotacji narzędzi kanałowych podczas opracowywania kanału. Pozwalają na szybką, precyzyjną pracę, chroniąc jednocześnie przed złamaniem narzędzi,

  • Narzędzia do opracowania kanałów ręczne i maszynowe (PRO TAPER, K3, BIO RACE),

  • Narzędzia do ultradźwiękowego opracowania kanału

  • Koferdam dla zachowania sterylności zabiegu,

  • Urządzenie do ozonowania (OZONYTRON X) umożliwia głłeboką dezynfekcję kanałów przed ich wypełnieniem,

  • Mikroskop endodontyczny (KAPS) zapewnia uzyskanie powiększonego obrazu z dużą głębią, szerokim polem widzenia i bardzo dobrym oświetleniem badanego obszaru, ułatwiając leczenie kanałowe,

  • Systemu do wypełniania kanałów na ciepło gutaperką (SYSTEM B, OBTURA, SOFTCORE).

  • System do usuwania złamanych narzędzi (Masserann System MicroMega).

 

Leczenie endodontyczne każdego zęba przeprowadzamy pod mikroskopem dbając o wysoką skuteczność leczenia.

W zakresie endodoncji prowadzimy również chirurgię endodontyczną (usuwanie części korzeni, leczenia złamań i pęknięć struktury korzenia).

Przeprowadzamy również zabiegi związane z usuwaniem złamanych narzędzi kanałowych u pacjentów leczonych w innych gabinetach.