Implantologia

Leczenie implantologiczne jest obecnie najnowocześniejszą i bardzo bezpieczną procedurą medyczną pozwalającą uzupełnić braki zębowe. Pozwala przywrócić komfort estetyczny i czynnościowy porównywalny do naturalnego uzębienia.


Stosowane obecnie implanty są to śruby tytanowe lub cyrkoniowe wszczepiane podczas zabiegu chirurgicznego w kość szczęki. Posiadają odpowiednio ukształtowaną porowatą powierzchnię, ułatwiającą połączenie z otaczającą je tkanką kostną (osteointegracja). Implant pełni funkcję korzenia zęba i stanowi podstawę do odbudowy protetycznej korony zęba. W naszej przychodni wszczepiamy implanty BlueSky i WhiteSky firmy Bredent. Są to implanty stomatologiczne gwarantujące naszym pacjentom najwyższą jakość, bezpieczeństwo oraz znakomitą estetykę. Objęte są 5 letnią gwarancją i w razie nieprzyjęcia się wszczepu ponowny zabieg założenie implantu wykonujemy bezpłatnie. Odsetek niepowodzeń wynosi ok.5% u osób zdrowych, niepalących i dbających o higienę jamy ustnej.


Leczenie implantologiczne składa się zasadniczo z dwóch części: chirurgicznej (wszczepienie implantu) oraz protetycznej. W niektórych przypadkach potrzebne są zabiegi chirurgiczne przedimplantacyne. Gdy brak jest dostatecznej ilości kości wykonujemy zabieg wszczepienia materiału kościozastępczego (Cerasorb) wraz z błoną kolagenową, natomiast gdy w szczęce jest za mało miejsca ? podnosimy dno zatoki szczękowej (Sinus lift). Zabiegi są mało inwazyjne i wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Okres wgajania się implantu dla szczęki to ok. 6 miesięcy, dla żuchwy 2 miesiące. Jest to okres potrzebny na zintegrowanie się implantu z kością.


Po tym okresie można przystąpić do odbudowy protetycznej. W zależności od rozległości braków zębowych i ustalonego wcześniej planu leczenia wykonujemy uzupełnienia stałe (korony lub mosty) porcelanowe na podbudowie metalowej lub cyrkoniowej (system LAVA) bądź uzupełnienia protetyczne ruchome (protezy na zatrzaskach).